sosyofobi.com

Twitter

Bilgi

Bu içerik dememoki tarafından 03 Ara 2011 tarihinde girilmiştir.

BİM’ in pizzayı çok yanlış anlamış olması

Evet öhöm. Bugün inceleyeceğimiz ürün . Kerem peynir ve Peripella’ dan sonra yolum onunla yine bir Bim görmesinde kesişti. Arada sırada Bim’ e giderim. Halını hatrını sorarım. Neyse işte baktım buzlukta orada dondurulmuş bir pizza adı ise Yuva. Can evimden vurdu beni Yuva böyle yuvamı, evimi, annemin pizzalarını hatırladım. Anne pizzası diye bir şey var.

Neyse işte gözümü kırpmadan içinde dört adet pizza olan sadece ve sadece 5 buçuk liraya satılan Yuva pizzayı aldım ve çıktım bimden. Evdeki mikro dalga fırını kullanmanın zamanı gelmişti. Bu arada bence mikro dalga fırın nükleer santral kadar tehlikeli olabilir. Bilimsel bi kaynak gösteremiyorum ama pizzalar bildiğin elektrik kokuyor lan böyle radyasyon kokuyor buram buram. Her neyse konu bu da değil. Diyeceksin ki bunun neresinde yanlısş anlaşılma. ; pizzanın üzerine sos yerine salça sürmüşler bildiğin salçaydı ya. Hani yine anneler yapar ya böyle pazardan domates alıp kendisi kurutup falan işte öyleBöyle o salça halihazırdaki peynir ve domatesle karşınca menemen gibi olmuş. Olmamış yani. Anne pizzası yapayım derken ayıp etmişler. Ama yine de gayet ucuz ve pratik.

Not: Bim’ de çalışmıyorum.

10 Yorum

 1. odun
  03 Ocak 2012

  tolstoy diyorki; yazacak bir şeyin yoksa, olmadığını yaz.

  ama sana gelecek olursak bu görüşe katılmıyorum yazacak bir şeyin yoksa zorlama, yazma arkadaşım bak aldın zamanımı.

 2. des
  22 Ocak 2012

  tam bim işi olmuş. bi daha almayacağım.

 3. Ananzaa
  18 Şubat 2012

  Ben de Bim’de çalışmıyorum ama alırım :P

 4. İsimortamkaynak
  18 Şubat 2012

  odun :) entry nick uyumu dostum. naçizane yorumunu bildirmiş okçu dayı ne güzel

 5. İsim
  23 Ağustos 2012

  Beğenmiyosan yeme biz yiyoruz hadi naş

 6. isim
  12 Mart 2013

  lan dangalak herif, mikrodalgada pizzamı yapılır!, mikrodalga hafif yicecekleri en fazla yaparsın yada zaten pişmiş ve soğuk olan yiyecekleri ısıtmak için kullanırsın, bimin pizzası şuan fiyat ve lezzet olarak 1 numara yiyecektir, normal bir fırında biraz becerin varsa harikalar yaratırsın bu pizayla.

 7. sss
  22 Nisan 2013

  bu pizza 5.5 tl mi ??

 8. HailstorM
  10 Temmuz 2013

  Bimin Pizzasının İyi Olduğunu Savunan Kadar Mal Kimse Varmıki Ya

 9. şştbağbağ
  02 Ağustos 2013

  baya site gezdim, mikrodalga da dondurulmuş pizza meselesini teorik olarak çözdüm , bi de akşam uygulamaya dökim bakim noluyo, olacak inanıyorum, olması lazım, olsun, olmalı :)

 10. kbra glrsty
  19 Eylül 2013

  Merhaba arkadaşlar,bence bimdeki pizzanın fiyatı gayet uygun bi pizzacıda 1 parca yani bi dilim pizza 5.50 tl civarında ama bim de 4 tane small 4 kişilik pizza 6.90 tl 4 kişinin karnı doyar tadı da fena değil :) ordan al 2.50 tl ye yuva parmak pataes 1 kg. 2.5 ltrede 1.80 tl ye lee cola smaal pizza + patates + kola :11 tl ye 4 insanın karnı doyacak tabii benim param var gider en iyisini alırım yada yaparım dersende eyvallah kardesim ama şu an asgari ücretin 800 tl civarında olduğu memlekette orta gelirli vatandaşlara göre olan gıdaları kötülemenin hiç bi anlamı yok :) NOT : ben eskiden pizzacıda calıştım :)